FAQs

Na co se můžu těšit?

Hacker Camp je na nás všech. Ale není to chaos. Inspiraci si bereme z Barcampů a Burning mana. Takže program bude průběžně přibývat spolu s účastníky. :) Už teď se ale můžeš těšit na hudební produkci – kapely i DJs, sportovní zábavu i přednášky a workshopy.

Potvrzené účastníky i vznikající program najdeš ve Slacku. Poučili jsme se ze zpětné vazby a oproti loňsku se pokusíme všechnu komunikaci maximálně zjednodušit. Pracujeme na rezervačním systému i on-line verzi programu a infu o účastnících. Zajímá vás víc? Sledujte slack.

Na Slack dostaneš přístup po potvrzení platby za vstup, nebo jej máš z loňska.

Jak už jsme řekli, jedeme barcampově. Takže pokud budeš mít nápad a chuť na další přednáškové téma ještě na místě, bude na to čas i prostor. A nezapomeň! Zapojení je na tobě. Program budeme postupně zveřejňovat, můžeš ho průběžně sledovat a svůj nápad kdykoliv upravit. Na to všechno ti postačí Slack. Pomůže nám, když se do slacku zapojíš a budeš ho sledovat. @Ir tam řeší přednášky a workshopy, @Kája sportovní program, co potrápí či potěší tvoje tělo, @Kuba a @Pavel Kosina kapely, DJs a zábavu a @Jirka další doprovodný program. A když nevíš kudy kam, zkus kanál #help_line. :)

Můžu přijet jen na část programu?

Pamatuješ si na tábory? Taky jsme jezdili na celou dobu. Tohle je dost podobná akce – vibem, místem i formátem. :) Moc oceníme, když s náma budeš od čtvrtka do sobotní závěrečné párty (takže do neděle do rána). Uděláme vše proto, aby se ti nechtělo odjíždět. Ale pokud se rozmýšlíš, jestli přijet od pátku ráno do soboty odpoledne, nebo vůbec, raději přijeď. Slíbit ale nemůžeme, že tě na místě nebudou zajímaví lidé a super program i atmosféra držet déle, než plánuješ. :)

Kdo tam bude?

Konkrétní jména lidí najdeš ve Slacku – koukni do kanálu #kdo_prijede_na_cam­p. Chybí mezi táborníky někdo, koho by camp bavil? Tak ho pozvi. Můžeš to udělat stejně jako my. Ale pamatuj: Máš zodpovědnost za toho, koho zveš. Takže vybírej, jestli to je někdo, s kým bys sám chtěl strávit tři dny v jedné chatce či stanu. Jo a koukni na to, jak vypadá areál Sobeňáku. Je tam i jeden bezbariérový pokoj. Pokud budeš potřebovat ten, nebo máš nějaké další potřeby, prostě nám napiš.

Co když bude pršet?

Dobrá otázka, Vojto! Na to jsme samozřejmě taky mysleli! Jednak každý táborník ví, že na tábor se bez holínek a pláštěnky nejezdí, a pak taky nejsme z cukru, že?! Program poběží v zastřešených stanech. Budeme mít dva hlavní proudy. Do šapitó a nově přidaného dómu se všichni pohodlně vejdeme.

Současně máme k dispozici táborovou jídelnu, kterou můžeme využít nejen na snídaně.

Většina dalších prostorů pro diskuze bude také zastřešená, typicky ve formě stanů. A lehký déšť při večerním koncertu na open air stage nás nerozhodí. A myslíme i na teplomety.

Takže jako každý tábor, pojedeme za každého počasí. A Jirka má tezi: "Špatné počasí dělá dobré přátele."

Co budeme dělat večer?

Každý večer bude hrát minimálně jedna známá kapela či DJ a těšte se i na další vystoupení kapel našich hackerů na open-air stage. Po loňském úspěchu je už domluvený Ventolín, který přes den přednáší na UK a na Hacker campu zahraje svoje Disco Science pro všechny mládenc, pro všechny holkys. Ventolín bude!

A Z predele slidy budou taky. Máte další tipy? Do Slacku s nimi. Díky.

Pokud si budeš chtít odpočinout, můžeš zavítat třeba do Hookamonk lounge a vyzkoušet elektronickou vodní dýmku. A navíc při tom vytěžit pár hookacoins. Nebo si vyzkoušet sítotisk a obohatit svoje tričko o logo Hacker campu. Nějakou chill out zónu vždycky najdeš. Třeba u táboráku s buřty (jo a k táboráku vezmi klidně hudební nástroj).

Budu se tam moct i hýbat, ať využiju pohyb na čerstvém vzduchu?

Jasně, od toho bude celá human hacking zóna. Naučíme tě třeba, jak zapojit zdravý pohyb do každodenního života. Když budeš moc chtít, tak tě po ránu vyženeme na východ slunce na Praze, pak si můžeš dát pár tempíček v rybníku no a vypitý pivka během dne vypotíš u fotbálku. Je to málo? Tak dobře, bude i atletickej trénink. A boxlakros. Asi i železný koule na zvedání přivezeme. Je to moc? Tak fajn, dáme jógu. Nebo je to pořád málo? Jestli jsi fakt hard style human hacker, můžeš si k tomu střihnout fasting nebo si aspoň poslechnout, co to s tvým tělem může udělat za zázraky. Takže jo, pohyb bude.

Co tam budu jíst a pít?

S sebou si nemusíš brát nic. Snídaně jsou v ceně a postarají se o ně Kuchařky bez domova z neziskovky Jako doma. Neboj se, pokud nejsi fanda čistě rostlinných jídel, snídaně doplní typičtější nabídka vajíček, párků, apod. Během dne bude dostupný “festivalový” catering v několika stáncích, případně food trucks. Kuchařky bez domova se dále budou starat o veganský catering po celou dobu campu. Obdobně festivalově bude zajištěn pitný režim – točené pivo, nepivo, vymazlené drinky, hipsterská káva, čajovna a další pochutiny.

Jak se vlastně bude na campu spát? Jak vypadá ubytko a co mám čekat?

Jedeme do areálu dětského tábora. K dispozici jsou různé typy ubytování. Můžeš spát ve vlastním stanu, autě, přijet obytňákem, nebo využít místní chatky a pokojíčky.

Chceš si vybrat a chceš mít víc soukromí? Nebo naopak jedeš na punk a jsi ok s chatkou, kde není elektřina a společnými sprchami (jsou zvlášť pro holky i kluky – zas takový punk to nebude)? Čím dřív zaplatíš fakturu, tím dřív si vybereš, jak budeš na campu bydlet. Po zaplacení faktury si ve svém profilu budeš moct vybrat z těchto možností:

 • Přivezu si vlastní stan a budu v něm spát
 • Přijedu autem a budu v něm spát
 • Přivezu si vlastní obytňák a budu v něm spát
 • Jsem punk a budu spát pod širákem nebo v hamace někde v areálu
 • Chci postel v chatce pro 2 (4 nebo 6) osob – Kapacita chatek je omezená, proto neváhej se zaplacením vstupenek, ať můžeš tento formát ubytování rezervovat :)
 • Využiji možnost ubytování v okolí (penzion, hotel) –

Za loukou máme super rybník – ideální pro rybáře. Sprchu a hygienu vyřešíš v hezkých sprchách s hafem horké i ledové vody v areálu Sobeňáku. Chceš vědět, co Tě čeká? Koukni na fotky ubytování! Na těchto stránkách najdeš fotky domků, které mají největší ubytovací kapacitu. A pokud bys chtěl být více tábornický a punk, níže najdeš ještě interiér menších chatek. Většina (2/3) těchto chatek je bez elektrických zásuvek. Lůžkoviny v chatkách zajištěny. Jestli ti ale bývá zima, přibal si spacák.

šestilůžkový pokojčtyřlůžková chatkadvojlůžková chatka

Jak s dopravou a parkováním?

Adresa konání: Rekreační středisko Sobeňák, Starý Rožmitál 148, Rožmitál pod Třemšínem

Na místo konání akce se můžeš dostat více způsoby:

 1. 🚌 - Praha → Příbram + Příbram → Rožmitál pod Třemšínem
 2. 🚌 (méně často) - Praha Smíchov → Rožmitál pod Třemšínem
 3. 🚂 - Praha Smíchov → Březnice + Březnice → Rožmitál pod Třemšínem

Budeš potřebovat odvoz z nádraží nebo na autobus? Dejte vědět! Podle zájmu či potřeby domluvíme odvoz – jedno větší auto, Liftago servis – prostě něco, aby nebylo třeba chodit po svých, pokud zrovna nebudeš mít náladu na “procházku”. :)

Samozřejmě, že můžeš dorazit autem. Ale pokud svého plechového mazlíka bereš na výlet, zkus ho, prosím, naplnit. Budeme rádi, když les bude lesem a ne parkovištěm. Takže pokud nemáš spolucestující, najdi si nějaké v kanále #spolujízda. A dej nám vědět ve formuláři, jak to s autem a parkingem budeš mít, ať vše zajistíme ke spokojenosti všech :)

V reakci na loňskou zpětku řešíme, jak přidat dopravu i Hacker Busem z Brna a okolí.

Jak řešíte bezpečnost areálu? Budu si mít kde zamknout věci?

Budeme mít na místě dobrovolníky. Většina chatek i pokojů se dají zamykat. Pro ty, co budou mít stany, řešíme místo, kde si budeš moct zamknout či uschovat svoje cennosti, nebo nabít telefon pod dohledem. :) Blízko bude info stánek i místo, kde si můžeš pořídit drobnosti, které by ti mohly v batohu omylem chybět – kartáček, alkohol tester před cestou domů, špunty do uší…

Jak bude probíhat komunikace?

Slack bude náš hlavní komunikační kanál i na místě. Z loňska už máš přístup, nebo jej dostaneš jakmile zaplatíš fakturu za vstup a případně nám dáš kontakty na všechny táborníky, co s tebou jedou z týmu či firmy, pozveme tě (vás všechny) na Slack. A tam budeme řešit vše, co potřebuješ vědět. Automaticky s invitem budeš ve všech kanálech.

Budeme i dávat info za heslo na tento web - třeba program, info o účastnících a podobně, Na slacku i zde tak uvidíš, kdo jede, jak vypadá program, jestli někdo neshání / nenabízí spolujízdu, či jaké kapely nás kdy čekají.

Na Slacku máš taky kontakty na celou crew (náš org tým). Ozvi se, pokud něco nenajdeš.

Je to tábor, znamená to, že můžu vzít děti?

S dětmi v programu ani v přípravách akce nepočítáme. Pokud nemáte jinou možnost a nějaké dítě přivezete, je to na vaši zodpovědnost.

(Unattended children will be given Red Bull and free puppies for life!)

A když jedu do lesa, můžu si vzít svého psa?

Nech svoje mazlíčky doma, prosím. Nepochybujeme, že jsou ti nejúžasnější na světě, ale i v prostorném areálu Sobeńáku by mohl být někdo s alergií. Navíc hudební koncerty jim úplně dobře nedělají, shoduje se 11 veterinářů z 10. Snad to na pár dní vydržíš i bez nich…

Za jakých opatření bude akce probíhat (vzhledem ke COVID-19 pandemii), budou mi vráceny peníze, pokud se z těchto důvodů akce nebude moci konat?

Hacker camp bude probíhat podle v tu dobu platných COVID-19 opatření.

Pokud by se náhodou z důvodu další vlny Covid-19 nemohl Hacker camp uskutečnit, vrátíme ti plnou částku vstupenky.

Za co platím? Na co prachy půjdou?

Věříme, že za vaše peníze dostanete násobně vyšší hodnotu v podobě nezapomenutelného zážitku – super akce se super lidmi na super místě daleko od každodenních starostí a komerčního bullshitu.

Akce je nekomerční, nemáme žádné finanční sponzory a veškeré peníze z lístků jdou na samotný Hacker camp. Tím, že nemáme sponzory, se na akci musí složit samotní účastníci. Největší náklady jsou spojené s pronájmem lokality, vybavení, pódií atp.

Akce je nezisková, organizují ji dobrovolníci a případný zisk půjde do dalšího ročníku nebo jej věnujeme vybraným neziskovým organizacím.

Část zisku z nultého ročníku jsme poslali na pomoc uprchlíkům z válkou sužované Ukrajiny

Jak je to s internetem a elektřinou?

Na místě je pokrytí LTE signálem a budou free wi-fi spoty, vzhledem k poloze areálu je však internetové připojení značně omezené. Slack vám pojede nejspíš v pohodě, videohovory nejspíš vůbec. Zkuste být chvíli tady a teď, v lese, se super lidma, offline, i to je podle nás součást kouzla Hacker Campu. Pro ty, kteří musí být online, plánujeme stage dál od areálu, kterou pokrývá jiná BTSka, případně jsme domluveni na rezervaci míst v zasíťovaných kavárnách v Rožmitále, kam jde s námi lehce zařídit odvoz tam a zpět.

Elektřina v areálu samozřejmě je, zásuvky na nabíjení má však jen ⅓ chatek. Dáme proto možnost nabíjet si zařízení v hlavním stanu, v hlídané úschovně a na dalších místech. Doporučujeme sebou vzít nabitou powerbanku.

Storno podmínky vstupenek?

Pokud camp nezruší vyšší moc, nebo Covid nařízení vlády, Camp bude. Pokud se akce zruší z důvodu COVID pandemie, vracíme celou částku. Nemůžeš jet? Prosím, najdi si za sebe náhradu a dej nám vědět. Vstupenku převedeme na někoho jiného.

Co s sebou?

Pamatuješ, jak ses vždycky balil na tábor? Tak podobný seznam si udělej i na náš Hacker Camp :) Níže pár typů a doporučení:

 • Hygienické potřeby, oblečení do slunce (přibal opalovací krém a plavky) i deště (přibal pláštěnku a holínky)
 • Sportovní oblečení, čelovku, repelent, špunty do uší
 • Hudební nástroj (pokud máš a chceš), těšíme se na táboráky
 • Power banku, případně prodlužku do chatky: určitě se ti bude hodit i tvoje vlastní, pokud nebudeš mít, budeme mít k dispozici
 • Pokud ti bývá zima, přibal si i spacák. Lůžkoviny jsou v chatkách zajištěny, přesto v září u rybníka může být v noci kosa.
 • Cokoliv dalšího, bez čeho se neobejdeš na našem festivalu :)

Co když něco zapomenu?

Nevadí. Máme více variant. V rámci areálu bude k dispozici stánek, kde si budeš moct pořídit základní věci, které ztratíš, zapomeneš, nebo ti budou chybět (kartáček, pasta, kapesníky, špunty, repelent, žvejky, obyč pláštěnky a další)

A co v okolí? Za půl hodiny, svižnou chůzí, se z areálu dostaneš do Rožmitálu pod Třemšínem. Zde jsou obchody s potravinami, drogerie a další. Dopravit se můžeš samozřejmě i autem v rámci domlouvání spolujízdy nebo ti odvoz zařídíme my.

Je konference jen v češtině? Můžu mít přednášku anglicky, vzít česky nemluvícího kolegu?

Hacker camp je primárně v češtině, ale pokud máš super téma a bereš s sebou super speakera, který holt může přednášet jen anglicky, věříme, že to publikum zvládne. Zatím je všechen program v češtině, všichni zatím přihlášení mluví česky. Ale bude i program, který nepotřebuje rozumět češtině, od natáčení podcastu po sport a biohacking. Do budoucna chceme určitě být akce i pro vaše zahraniční kámoše, expaty a mezinárodní týmy, tento rok jsme stále co se jazyka týče CZ only.